HRlink Blog

5th International Recruitment Congress i HRTech

Recruitment Congress i HRTech

Kwiecień jest bardzo intensywnym miesiącem pod kątem wydarzeń branżowych, dodatkowo idealnie zaplanowanym. Zgranie dat pozwoliło nam uczestniczyć w dwóch najważniejszych dla nas konferencjach, dzień po dniu (9 i 10 kwietnia): 

5th International Recruitment Congress 

Kongres TECHNOLOGIA_CZŁOWIEK_KULTURA rozpoczął się 9 kwietnia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna.

Wydarzenie niewątpliwie zapamiętamy z ciekawych prezentacji, dotyczących wykorzystania social media w procesach rekrutacji, metodach optymalizacji pracy, automatyzacji, robotyzacji 

Najbardziej zachwyciły nas wystąpienia:  

  • dr Moniki Górskiej, która poruszyła całą widownię niezwykłą opowieścią na temat siły storytellingu w biznesie. 
  • Katarzyny DomagałyLinkedIn, o wykorzystaniu nowego narzędzia Talent Insight do budowania skuteczniejszych strategii, opartych o ogromną bazę danych serwisu LinkedIn. 
  • Kasi Borowicz o budowaniu marki zarówno rekrutera, jak i całej organizacji poprzez nowoczesne podejście do Employer brandingu. Kasia postawiła dość kontrowersyjne tezy i udowodniła, że nie chodzi wcale o perfekcyjność i nieskazitelność pracodawcy, ale o jego autentyczność, transparentność i unikalność.  

Wydarzenie zdecydowanie wpisujemy na listę wartościowych wydarzeń w branży HR. 

HRTech Summit 2019

Zaraz po 5th International Recruitment Congress, udaliśmy się na HRTech Summit.

Tegoroczna edycja HRTech Summit na długo zapadnie w naszej pamięciPrzede wszystkim dlatego, że kilka minut po rozpoczęciu naszego wystąpienia (Alina Michałek, wspólnie z Paweł Binkowski z agencji Manpower – „Kandydat 4.0 – Efektywne docieranie do kandydatów”), zaczęto donosić krzesła i ustawiać dodatkowe rzędy. Sala była pełna! Nic tak, nie buduje, jak ogromne zainteresowanie słuchaczy! Dziękujemy! 

Paweł, wielkie dzięki za wspólne wystąpienie!

Słuchając prezentacji HRLink podczas HR Tech Summit, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że to po prostu niemożliwe, że wiedząc tak dużo o kandydatach w procesach rekrutacyjnych, jednocześnie jako branża, robimy wciąż tak NIEWIELE, aby dobrze wykorzystać tę wiedzę! Empatia i umiejętność odpowiadania na potrzeby użytkownika / klienta / kandydata wydaje się dzisiaj jedną z kluczowych umiejętności-także u rekruterów i marketerów, a więc duetu, który jest w stanie podbić serca kandydatów zapewniając najlepszy z możliwych candidate experience. Tymczasem często, choć sami na co dzień nie wyobrażamy sobie życia np. bez technologii, kiedy przychodzi do tworzenia perfekcyjnych doświadczeń kandydata, zapominamy, że ta sama technologia, bardzo nam przecież sprzyja. W czasach kiedy wszyscy jesteśmy niecierpliwi, takie minimum jak ułatwienia w postaci aplikowania bez CV czy też przez prostą aplikację z minimalną ilością danych to MUST HAVE każdej organizacji, która chce być liderem innowacji i wzorem do naśladowania. Cieszę się również, że HRLink przypomniał, że bycie człowiekiem w relacji kandydat-firma, jest czymś niezastąpionym i jednocześnie wciąż niezwykle cenionym przez kandydatów, nawet, a może szczególnie, „kandydatów 4.0”.

Iza Klat, People Innovator & Culture Advisor, Coach

Powyższa sytuacja potwierdza, że temat oczekiwań dzisiejszych kandydatów i sposobów ich poszukiwania/angażowania w procesy rekrutacyjne, w oparciu m.in. o technologię, jest niezwykle ważny i wymaga stałej analizy. 

Konferencja HRTech to idealne miejsce, by złapać sporą dawkę inspiracji i wiedzy o aktualnych trendach technologicznych na rynku HR.

Poruszane tematy obejmowały m.in.: 

  • wykorzystanie video w szkoleniach elerningowych 
  • obszary, w jakich funkcjonują boty, 
  • crowdsourcing, nawiązując do tego, że każdy może być rekruterem i że jest to świetny pomysł na zdywersyfikowanie źródeł pozyskiwania kandydatów.  

Temat optymalizacji rekrutacji był najpopularniejszy,  wielu prelegentów wzięło go pod lupę i analizowało podczas swoich wystąpień. 

Bardzo dziękujemy Mai Gojtowskiej i wydawnictwu Wolters Kluwer za tegoroczny HRTech. Gratulujemy organizacji i bardzo udanej konferencji!

Warto się spotkać! 

Jako rekruter doceniam udział w wydarzeniach. Widząc jak wiele konferencji, warsztatów, spotkań pojawia się na mapie eventów HR, jestem przekonana, że nastał czas, kiedy rekrutacja jest jednym z kluczowych i bardzo dynamicznie rozwijających się obszarów!

Fajnie jest brać w tym udział, stale zmieniać i optymalizować swoje działania, śledzić nowości, próbować innych, często lepszych rozwiązań. Zachęcamy do tego wszystkich Was, drodzy rekruterzy 🙂  

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! 

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.

Zapytaj o demo