Webinar “Rekrutacja na konkretach” odpowiedzi na pytania uczestników

  |   Poradnik rekrutera

We wrześniu, wspólnie z Kasią Tang nagraliśmy webinar “Rekrutacja na konkretach“. Ilość uczestników (ponad 500 osób) przerosła nasze oczekiwania. Tak ogromne zainteresowanie webinarem sprawiło, że na końcu transmisji pojawiło się sporo ciekawych pytań, które nie mogły pozostać bez naszej odpowiedzi. Zdecydowaliśmy się udostępnić odpowiedzi w formie video. Mamy nadzieję, że taka forma przypadnie wam do gustu.

Więcej »

HRmeeting – Antykonferencja praktyków HR Szczecin 22.10.2019

  |   Wydarzenia

“Ludzie, narzędzia, procesy. Konkretnie o HR” to wszystko już 22 października w Szczecinie! HRmeeting to najlepsze miejsce na wymianę doświadczeń, czerpanie inspiracji i zdobycie praktycznej wiedzy z branży HR!

 

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni networkingowej, zgromadzonej wokół pozyskiwania i utrzymania talentów w organizacji. Inspirujemy pracodawców do wykorzystania różnorodnych metod budowania wizerunku atrakcyjnego miejsca pracy i zapewnienia wysokiej jakości procesu rekrutacji.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ, SZCZECIŃSKĄ EDYCJĘ “ANTYKONFERENCJI”

KIEDY? 22.10.2019, godz. 9.00-14.00 

GDZIEGrey ClubKsięcia Bogusława X 9, 70-440 Szczecin

KTO? Eksperci HR

ZAREJESTRUJ SIĘ

ALINA MICHAŁEK Inicjatywa w rękach Hiring Managerów – jak to zrobić?

Od kilku lat słyszymy, że sukces rekrutacji tkwi w obopólnym zaangażowaniu HR i Biznesu. Zatem dlaczego tak trudno ułożyć tę relację w organizacjach? Jaką taktykę przyjąć, aby w szybki i prosty sposób uświadomić Hiring Managerom ich ogromnie ważną rolę w pozyskiwaniu talentów? Czy technologia może nas w tym wesprzeć i jeśli tak, to jak? O dobrych praktykach porozmawiamy właśnie na 3 edycji HRmeeting.

MACIEJ CZERWONKA Wyniki badania InterviewMe “Oczekiwania pracodawców wobec rekrutacji pracowników”

Jakie są oczekiwania pracodawców wobec procesu rekrutacji? Omówimy praktyczne wskazówki od rekruterów, dla kandydatów. Pokażemy, ile CV średnio otrzymują rekruterzy na swoje ogłoszenia oraz ile osób, podczas selekcji kandydatów, kierują na spotkania rekrutacyjne. Odpowiemy na pytania, ile średnio trwa proces rekrutacyjny oraz czy pracownicy HR zwracają uwagę na płeć, wiek lub odmienność kulturową kandydata.

KASIA TANG Produktywność rekrutera – jak znaleźć czas dla wszystkich kandydatów?

Praca w rekrutacji potrafi być bardzo wymagająca – wielu rekruterów zmaga się z więcej niż 20 projektami jednocześnie! Jak więc znaleźć czas na przeprowadzenie wszystkich projektów zgodnie z najlepszymi praktykami? Jak zadbać o wrażenia Hiring Managerów i kandydatów jednocześnie? Z pomocą przychodzą dobre praktyki w zakresie organizacji pracy oraz narzędzia do automatyzacji – często zupełnie darmowe!

ADRIAN MARTINEZ Employer branding oczami marketera

Czy równanie Employer branding = HR + marketing dobrze oddaje ten jakże popularny w ostatnich latach temat? Pokażę jak marketer patrzy na temat budowania strategii employer brandingu. Porozmawiamy o tym jak działy marketingu, HR jak i biznes mogą skutecznie współpracować w tworzeniu strategii i implementacji działań z zakresu Employer brandingu. Poruszymy kwestie od strategii przez współpracę po mierzalność działań.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

 

Dywersyfikacja źródeł pozyskiwania Kandydatów

  |   Funkcje systemu HRlink, Poradnik rekrutera

Rozpoczynając proces rekrutacyjny, często najlepszym rozwiązaniem do zbudowania dużej bazy kandydatów jest publikacja ofert pracy. Istnieje wiele portali, na które warto dodać ogłoszenie – tak by mieć pewność, że nie stracimy potencjalnego kandydata. Jest to szczególnie ważne obecnie – kiedy istnieje duży problem z pozyskaniem wykwalifikowanych osób do pracy. 

Więcej »

Koszty procesu rekrutacji 

  |   Funkcje systemu HRlink, Poradnik rekrutera

Jak w Twojej firmie traktowana jest rekrutacja? Czy to tylko proces, który trzeba przejść, by zatrudnić dobrego człowieka? A podejmowane ku temu działania są długie i niepotrzebne? Mówiąc prościej – rekrutacja to zło konieczne? Na pewno jeszcze kilka lat temu takich odpowiedzi mogliśmy się często spodziewać. Obecnie coraz więcej firm zaczyna dostrzegać duże znaczenie dobrze przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego. Dlaczego? Jednym z czynników niewątpliwie jest coraz większa świadomość kosztów rekrutacji – cały proces kosztuje nie tylko dużo czasu, lecz również pieniędzy. 

Więcej »