HRlink Blog

TOP 3 sposoby na wyszukiwanie specjalistów

top3 sposoby na szukanie specjalistów

Jak szybko obsadzić stanowiska specjalistyczne i managerskie kandydatami o odpowiednich kwalifikacjach? Talenty są wszędzie, trzeba jednak wiedzieć, jak do nich dotrzeć. Tłumaczymy, gdzie szukać tych, którzy spełnią opisane w ogłoszeniu rekrutacyjnym wymagania

Idealnego kandydata za świecą szukać? Niekoniecznie. Wystarczy odpowiednio zaplanować dany proces rekrutacyjny i skorzystać z możliwości, jakie dają nam nowoczesne technologie. Jeżeli oprócz tego skupimy się na drugim człowieku i zaangażujemy w rekrutację obecnych pracowników, to sukces mamy w kieszeni.

1. Własna baza kandydatów

Gdzie szukać odpowiednich kandydatów do pracy? Dobrze zaprojektowana, a następnie regularnie prowadzona baza kandydatów może być jednym z efektywniejszych sposobów prowadzenia kolejnych rekrutacji. Zbiór CV w jednym miejscu ułatwia znalezienie odpowiednich kandydatów i przede wszystkim buduje rekruterom przestrzeń, w której łatwiej znaleźć kandydata o odpowiednich kwalifikacjach, który idealnie wpasuje się w pracę na oferowanym stanowisku.

2. Polecenia Pracownicze

Szukasz dobrego specjalisty? Popytaj wśród tych, którzy już u Ciebie pracują. Polecenia pracownicze to jeden z najefektywniejszych sposobów do pozyskania kandydatów o odpowiednim profilu. Planujesz go wdrożyć w swojej organizacji? Jest to jedna z funkcji kompleksowego systemu ATS, dzięki któremu rekrutacja będzie nie tylko szybsza, ale również efektywniejsza. Pamiętaj jednak, że aby zaangażować obecnych pracowników w prowadzone rekrutacje, należy zadbać o ich komfort i dobre samopoczucie w miejscu pracy. W końcu nikt nie poleci czegoś, czego sam nie lubi…

3. TalentPool

Jak szukać osób, których umiejętności i doświadczenie zawodowe odpowiadają opisowi podanemu w ogłoszeniu? Wypróbuj Talentpool od Goldenline. To innowacyjne rozwiązanie, łączące działanie ofert pracy z wyszukiwarką kandydatów na Goldenline, gwarantuje szybsze dotarcie do jakościowych kandydatów i krótszy proces rekrutacyjny na dane stanowisko. Dzięki temu, że system wyselekcjonuje kandydatów, których doświadczenie zawodowe i umiejętności odpowiadają wymaganiom podanym w ogłoszeniu, szybko znajdziesz odpowiednią osobę na odpowiednie miejsce.

Kandydaci z odpowiednimi kwalifikacjami na wyciągnięcie ręki

W biznesie jak i w rekrutacji trzeba działać szybko, a jednocześnie skutecznie. W końcu wolny wakat musi być obsadzony w odpowiednim czasie, aby cały zespół mógł funkcjonować poprawnie. Niestety coraz częściej zauważamy deficyt kandydatów na stanowiska specjalistycznie oraz managerskie. Osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym zazwyczaj mają już stałe zatrudnienie i często nie szukają aktywnie nowej pracy. Jak do nich dotrzeć i cieszyć się nowozatrudnionymi osobami w firmie? Czym przekonać do siebie potencjalnych kandydatów do pracy? W dzisiejszych czasach wyższa pensja to za mało.

Wykwalifikowani kandydaci chcą czuć się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu pracy. Zadaniem pracodawców jest im to zapewnić. Bardzo często na stanowiska specjalistyczne przychodzą osoby, które pragną zmian w swoim życiu zawodowym i oczekują od organizacji czegoś więcej niż dobrych zarobków czy pakietu benefitów. Dzisiaj kandydaci zwracają uwagę na realizowany model pracy, dostępność szkoleń, kulturę organizacyjną oraz wizerunek organizacji w Social Mediach. Chcąc zatrudniać najlepszych pracowników, dążmy do bycia najlepszym pracodawcą. – radzi Adam Piwek, ekspert marki pracodawcy w HRlink i Goldenline.

ATS baza kandydatów Candidate Experience e-book employee experience employer branding feedback goldenline HR hr business partner hrlink hrwspiera informacja zwrotna kandydat kariera konferencja konferencja hr konkurs konkurs hr marka pracodawcy marketing multiposting ogłoszenie o pracę onboarding outplacement people innovation polecenia pracownicze poradnik hr praca raport raport hr rekrutacja rekrutacja online rekrutacja zdalna rekruter rekruterka skuteczna rekrutacja sourcing system ATS system do rekrutacji system rekrutacyjny trendy hr webinar webinar hr wydarzenia

Zapisz się na newsletter HRlink

i otrzymaj dostęp do e-booka

„Jak znaleźć idealnego kandydata”

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.