HRlink Blog

Komunikacja z kandydatami. Wsparcie systemu rekrutacyjnego.

HRlink.pl wsparcie podczas komunikacji z kandydatami

Komunikacja z kandydatami jest jednym z najważniejszych elementów efektywnej rekrutacji oraz atrakcyjnego Employer Brandingu. Wysyłanie spersonalizowanych e-maili lub SMSów do kandydatów często jest bardzo pracochłonne i często powoduje to, że rekruter nie znajduje wystarczającej ilości czasu na tę potrzebną czynność. W tej sytuacji z pomocą przychodzi HRlink.pl, czyli nowoczesny system rekrutacyjny ATS, który oferuje rozbudowany moduł komunikacji z kandydatami.

Wszystkie wiadomości w jednym miejscu

komunikacja-rekrutera-z-kandydatem
Komunikacja rekrutera z kandydatem w systemie rekrutacyjnym HRlink

W komunikacji z kandydatem informacja zwrotna na temat statusu procesu rekrutacji jest bardzo ważna. W szczególności dla osób, którym naprawdę zależy na pracy w naszej organizacji. Wielokrotnie kandydaci, zaraz po złożeniu aplikacji, kontaktują się z firmą, czy ich zgłoszenie dotarło.

HRlink udostępnia możliwość wysłania automatycznej informacji z podziękowaniami za przystąpienie do procesu rekrutacyjnego. Wystarczy, że kandydat wyśle CV do naszej firmy, poprzez formularz aplikacyjny, połączony z systemem rekrutacyjnym HRlink.

Oprócz automatycznych wiadomości z potwierdzeniem udziału w rekrutacji w ATS HRlink.pl oferuje również inne rozwiązania:

  1. Na każdym etapie procesu mamy możliwość prowadzenia dwukierunkowej komunikacji z każdą osobą – zarówno drogą e-mailową, jak i poprzez SMSy.
  2. HRlink pozwala przechowywać całą komunikację w jednym miejscu. Wszystkie odpowiedzi kandydatów na nasze wiadomości, trafią bezpośrednio do systemu rekrutacyjnego i zostaną zapisane w profilu kandydata.

Dzięki takiemu rozwiązaniu rekruter w każdej chwili może szybko i wygodnie prześledzić całą komunikację prowadzoną z potencjalnym pracownikiem.

Szablony sposobem na oszczędność czasu i efektywniejszą komunikację z kandydatami

Informacje, które jako konsultant wysyłasz do kandydata, często dotyczą podobnych kwestii. Aby nie tracić czasu na ciągłe tworzenie nowych wiadomości, ATS HRlink.pl umożliwia przygotowanie szablonów.

Niezależnie od tego, czy komunikujesz się z jednym, czy z wieloma kandydatami, możesz wykorzystać przygotowany wcześniej szablon e-mail lub SMS. Jeżeli wiadomość wymaga modyfikacji, w każdej chwili po wczytaniu treści,  możesz ją edytować.

Nasz system rekrutacyjny umożliwia oczywiście tworzenie wielu różnych szablonów:

  • e-mail z podziękowaniem za udział w rekrutacji dla osób, które nie zostały zatrudnione w danym procesie,
  • informację o otwarciu nowego stanowiska w firmie, wraz z zaproszeniem do wzięcia udziału w rekrutacji (dla aplikacji przechowywanych w bazie kandydatów).

Dopasuj model komunikacji z kandydatem pod swoje wymagania

Komunikacja-w-rekrutacji

Nie ma jednego, określonego sposobu rekrutacji – każda firma prowadzi swoje procesy inaczej i często układa komunikację we własny, niestandardowy sposób.

Wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom naszych Klientów, w ATS HRlink oferujemy możliwość przygotowania customizacji modułu komunikacji.

Jeżeli rekruter chce, aby jego kandydaci byli informowani o zakwalifikowaniu się na wybrany etap rekrutacji lub otrzymali powiadomienie o zakończeniu procesu, zespół HRlink z radością zaprogramuje taką funkcjonalność i wczyta do systemu spersonalizowany szablon wiadomości. Naturalnie inne opcje również są możliwe – wszystko zależy od Twoich potrzeb!

Stały kontakt z kandydatem to dobry Employer Branding

Szczera i otwarta komunikacja to zawsze dobra rzecz! Niezależnie więc od ostatecznej decyzji pracodawcy, warto informować aplikujących o ich postępach w procesie.

W czasach, kiedy każdy kandydat jest na wagę złota, a informacje o pracodawcach idą w świat, niezmiernie istotne jest dbanie o wizerunek pracodawcy.

Stała komunikacja ze wszystkimi kandydatami, pozwoli pozostawić po sobie wrażenie profesjonalizmu i przyjaznej atmosfery. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne metody rekrutacji, udostępnione przez HRlink.pl.

Dzięki naszemu rozwiązaniu będziesz mieć czas na stałą komunikację z kandydatem, co przełoży się na pozytywny wizerunek Twojego pracodawcy.

Chcesz dowiedzieć się, jak system HRlink wspiera komunikację z kandydatami?

Zostaw swój kontakt — oddzwonimy do Ciebie!

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.