HRlink Blog

“Nie żegnajmy, mówmy do zobaczenia” Poznaj akcję #HRwspiera

“Nie żegnajmy, mówmy do zobaczenia” Poznaj akcję #HRwspiera  

Od 12 marca nasze biuro stoi puste. Nikt nie stoi przy ekspresie do kawy, nikt nie otwiera drzwi kurierowi, nikt nie robi spotkań w sali konferencyjnej, nikt nie pisze na tablicy. Cisza. Tego dnia dużo się zmieniło. Nie tylko w naszym biurze, gdy dołączyliśmy do #zostańwdomu i całą drużyną rozpoczęliśmy pracę zdalną. Przede wszystkim zmieniła się sytuacja w branży rekrutacyjnej, którą wspieramy od ponad 7 lat.  Rozpoczął się naprawdę trudny czas. Co chwila pojawiają się informacje mówiące o kolejnych upadłościach, zwolnieniach, redukcjach etatów. W obliczu tego wszystkiego coraz częściej padały u nas pytania: co możemy zrobić? Jak możemy pomóc? 

Zwolnienia nigdy nie są łatwe i niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny odpowiedzialności za ludzi, z którymi się pracowało.” napisała niedawno na naszym blogu Karolina Latus. 

Dziś zwolnienia są faktem. Nie dyskutujemy z tym. Rozumiemy jak trudne jest rozstanie z pracownikiem, którego wprowadzało się do organizacji i utrzymywało relacje. Właśnie dlatego postawiliśmy na to, co potrafimy najlepiej i mówimy “Nie żegnajmy, mówmy do zobaczenia…”

Pod tym hasłem powstała idea, za którą kryje się #HRwspiera, program wsparcia dedykowany dla firm, które, w związku z obecnie panującą epidemią zostały zmuszone do zwolnień pracowników i zmniejszenia kosztów prowadzonej działalności oraz dla osób, które utraciły pracę i kontrolę nad swoją karierą. 

Czym jest #HRwspiera? 

HRwspiera HRlink Outplacement

Wraz z kilkunastoma partnerami (m.in. Teichert & Partners Psychologia i Biznes, Karoliną Latus, Kasią Tang, Mają GojtowskąKancelarią Radców Prawnych Brzeziński Gregorczyk) stworzyliśmy pewnego rodzaju “opatrunek kompetencyjny”, skierowany do wszystkich członków organizacji, którzy muszą zmierzyć się z faktem zwolnień. 

Opatrunek wspierający LUDZI, który mamy nadzieję choć trochę naprawi, poturbowane przez kryzys, relacje.

Synergiczne połączenie psychologii z technologią, dało początek platformie oferującej konkretne działania i realną pomoc interesariuszom procesu outplacementowego, czyli działom HR, przełożonym, żegnanym pracownikom oraz pracownikom, którzy pozostają w firmach redukujących zatrudnienie. 

Akcję #HRwspiera kierujemy do trzech, najważniejszych grup: 

  • Zwolnionych pracownikówdla których przygotowano 3 obszary wsparcia: bazę wiedzy i narzędzi, tablicę z ofertami pracy oraz pomoc ekspertów.
    #HRwspiera wykreuje większe szanse na zatrudnienie w nowym miejscu, wspierając wiedzą i doświadczeniem merytorycznych partnerów.
  • Firm zwalniającychktóre będą mogły pomóc zwalnianym pracownikom, za pomocą specjalnego modułu w systemie HRlink – Outplacement.
    #HRwspiera wesprze w najtrudniejszym momencie rekrutacji – zarządzaniu procesem zwolnień.
  • Firm rekrutującychktóre nie zastopowały procesów rekrutacyjnych i/lub otwierają nowe rekrutacje, będą miały możliwość darmowego skorzystania z systemu ATS, automatycznej publikacji ofert pracy i zwiększenia zasięgu ogłoszeń rekrutacyjnych.
    #HRwspiera pomoże w poszukiwaniu pracy wśród talentów, które straciły pracę.

Całość wzbogaciliśmy o program merytorycznych webinarów 

W okresie 5 tygodni i serii zaplanowanych spotkań online podzielimy się wiedzą i postaramy się odpowiedzieć na pytanie: na co zwrócić uwagę i jak przygotować siebie oraz organizację do przeprowadzenia procesu zwolnień, opartego na wiedzy i umiejętnościach oraz dającego poczucie stabilności dla wszystkich grup. Przygotowaliśmy także różnego rodzaju treści wspierające (artykuły, treści video, podcasty), które będą edukować firmy, rekruterów, ale także osoby zwolnione, jak najlepiej wykorzystać czas, by obrócić go na swoją korzyść i dobro swoich bliskich i swojej organizacji.  Tutaj chcieliśmy bardzo podziękować za wsparcie naszych ambasadorów, ekspertów i partnerów z obszaru psychologii, rekrutacji, outplacementu i szeroko rozumianego HRu, które bez chwili wahania oraz bezinteresownie, dołączyły do inicjatywy #HRwspiera i zaangażowały się we wsparcie LUDZI w sytuacji zwolnień.

Ambasadorzy

HRwspiera ambasadorzy

Dołączysz? 

Wiemy, że nie uleczymy aktualnej sytuacji, ale postaramy się złagodzić jej skutki naszym “opatrunkiem kompetencyjnym”Mamy nadzieję, że dzięki #hrwspiera podzielimy się realnym wsparciem – najcenniejszym świadczeniem, jakie rekruter, manager, firma może zaoferować zwalnianemu pracownikowi oraz wykreujemy większe szanse na zatrudnienie w nowym miejscu.  

Rekrutujesz? Dodaj oferty pracy.


Potrzebujesz wsparcia w outplacemencie?
Sprawdź, jak możemy pomóc.

Chcesz pomóc osobie, która straciła pracę? Przekaż jej ten link.

Mamy nadzieję, że dołączysz do #HRwspiera i podzielisz się tą informacją dalej. Po prostu udostępnij ten artykuł i rozszerz zasięg naszego “opatrunku kompetencyjnego”. 

Więcej na temat #HRwspiera znajdziesz pod adresem www.hrwspiera.pl 

 

Pobierz e-book podsumowujący akcję HRwspiera

Oprócz kilkunastu webinarów, które edukowały branżę HR na temat Outplacementu, stworzyliśmy także e-book. Zebraliśmy w nim kompleksowy zestaw porad i rozwiązań, przygotowany przez ekspertów. To „pigułka” informacyjna, która pozwoli na przygotowanie realnie wspierającego programu Outplacementu.

 

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.

Zapytaj o demo