HRlink Blog

O co i jak pytać kandydatów podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Rozmowa rekrutacyja: o co pytać? Webinar

Rekrutujesz pracowników? Koniecznie zobacz transmisję naszego webinaru eksperckiego, na który zaprosiliśmy we wtorek 26 stycznia o godz. 11:00. Jego motywem przewodnim były skuteczne pytania rekrutacyjne i wszystko, co jest związane z efektywnym stawianiem pytań podczas rozmowy z kandydatami

  • Jak zadawać pytania podczas rekrutacji, aby uzyskać przydatne odpowiedzi niezbędne z perspektywy managera i rekrutera przydatne podczas dalszej selekcji kandydatów?
  • W jaki sposób podczas rozmowy online, czy w biurze, pytać o kwestie niewidoczne w CV – takie jak motywacja, wartości czy styl pracy?
  • Czym tak na prawdę jest dobra atmosfera podczas spotkania rekrutacyjnego i jak ją budować, aby na spotkaniu komfortowo czuli się rekruter, manager i kandydat?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy podczas webinaru O co i jak pytać? Czyli przewodnik skutecznego rekrutera. We wtorek 26 stycznia gośćmi Aliny Michałek, ekspertki HR z HRlink i Goldenline byli:

  • Joanna Bubeła, Partner HR w ATERIMA HR
    Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej Akademii Ignatianum w Krakowie. Od 2015 roku kieruje i koordynuje pracą ATERIMA HR, jako szef działu rekrutacji specjalistycznych. Działa w branży od ponad 14 lat, prowadząc projekty managerskie i Executive Search dla polskich i międzynarodowych firm. Rekrutuje ludzi na specjalistyczne i niszowe stanowiska m.in. w branży R&D, finansowo-księgowej, produkcyjnej, handlowej i marketingowej. Uczestniczy także w projektach doradczych, takich jak Assessment Center i Development Center czy badanie postaw i opinii. Zdobywczyni nagrody w kategorii „Consultant of the Year” w konkursie Perły HR 2017.
  • Kamil Wiatr, Kierownik Operacyjny w ATERIMA WORK
    Absolwent zarządzania zasobami ludzkimi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych na Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 10 lat pomaga pracodawcom w wyborze odpowiednich pracowników, kładąc nacisk na analizę kompetencji oraz umiejętności. Od 3 lat zajmuje się również rekrutacją i zatrudnieniem cudzoziemców. Posiada doświadczenie w realizacji strategii sprzedażowej, organizacji oraz budowaniu i zarządzaniu długofalowymi relacjami z kluczowymi Klientami. Interesuje się również zagadnieniami z zakresu Employer Brandingu.
Webinar rekrutacja: o co i jak pytać?
Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.

Zapytaj o demo