HRlink Blog

Rekrutacja zdalna, jak efektywnie współpracować z hiring managerem?

Aktualna sytuacja globalna i decyzje rządu związane z zagrożeniem epidemicznym, postawiły przed pracodawcami, w szczególności jednak przed rekruterami, wyzwanie w postaci szybkiej organizacji rekrutacji online.

Wyzwanie

Jednym z kluczowych elementów procesów rekrutacji jest współpraca rekrutera z hiring managerem. Stanowi podstawę sukcesu w zatrudnianiu właściwych osób do organizacji. Jak zatem zaplanować projekty rekrutacyjne tak, aby wszystkie osoby biorące udział w nich były zaangażowane od momentu startu rekrutacji, poprzez źródła dotarcia, selekcję, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, analizę prowadzonych działań, wyciąganie wniosków aż po spójną i stałą komunikację z kandydatami?

Naszą receptą jest połączenie technologii i dobrych praktyk rekrutacyjnych w procesie rekrutacji online.

 

Po pierwsze diagnoza

Zastanów się wspólnie z Hiring Managerami, jakie zmiany są konieczne, aby móc rekrutować zdalnie.

1. Koniecznie określ role i odpowiedzialności w procesie, pamiętając o tym, że masz ograniczone możliwości komunikacji.

2. Zdefiniuj potencjalne ryzyka i największe wyzwania.

3. Rozpisz proces, zapewniając back up w przypadku, gdy inne osoby zaangażowane w proces muszą wziąć opiekę na dziecko, zwolnienie czy urlop.

Po drugie zaangażowanie obu stron

Zatrudnienie właściwej osoby do zespołu/organizacji to wspólny cel rekrutera i hiring managera. Obopólne zaangażowanie w projekt jest możliwe, jeśli stworzymy sobie nawzajem przestrzeń do szybkiej i transparentnej komunikacji – to pozwoli być na bieżąco i monitorować działania wszystkich osób zaangażowanych.

1. Ważny jest sposób wymiany kluczowych informacji we właściwym czasie.

2. Konieczne jest też określenie konkretnego czasu na działanie dla wszystkich stron, co pozwoli na terminową realizację zadań.

3. Równie istotna w budowaniu zaangażowania jest stała analiza działań, wyciąganie wniosków i usprawnienia.

W końcu rekrutacja zdalna to dla wielu z nas nowe doświadczenie i oczywistym jest pozostawienie marginesu na błędy i poprawki.

Po trzecie dobór odpowiedniego narzędzia

Kiedy już wiemy, jak chcemy zrealizować rekrutację zdalnie, to kolejnym krokiem jest wybór narzędzia, które umożliwi nam pożądane działania. Przede wszystkim pomyślmy o takim rozwiązaniu, które realnie wspiera komunikację rekruterów z biznesem. Szczególnie myślimy tutaj o informacji zwrotnej, która jest niezwykle istotna w tej wielotorowej relacji hiring manager/rekruter/kandydat. Pamiętajmy, że poprzez właściwe narzędzie możemy większość z naszych zadań w procesie rekrutacji wykonać zdalnie, ale przy okazji zwyczajnie uprościć, zautomatyzować bądź zoptymalizować. Zapraszamy Was serdecznie na webinar „…” gdzie opowiemy Wam na konkretnych przykładach, jak taką współpracę można zaprojektować i odzwierciedlić w technologii.

Chcesz dowiedzieć się jak rekrutować zdalnie? 

Skontaktuj się z naszym konsultantem!

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.

Zapytaj o demo