HRlink Blog

Webinar HRwspiera. Podnoszenie kompetencji językowych nowoczesnym wsparciem outplacementowym – Łukasz Sennik, eTutor

Obecna sytuacja rynkowa spowodowana pandemią wirusa Covid-19 wymusiła, lub dopiero wymusi na firmach redukcję etatów. Jest to sytuacja emocjonalnie trudna zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Konieczność zwolnień jest również zagrożeniem dla wizerunku firmy, budowanego z trudem latami przez działy HR. 

Skutecznym sposobem na budowanie Employer Brandingu w tych wyjątkowych czasach jest outplacement, czyli program, który ma za zadanie wyposażyć pracowników w kompetencje, które zwiększą ich szanse na rynku pracy. Umiejętności językowe od lat utrzymują się w czołówce wymagań pracodawców, co sprawia, że większość osób poszukujących pracy będzie chciała wykorzystać okres zmiany na ich podniesienie.

Zapewnienie dostępu do zajęć z lektorem, bądź grupowych kursów w szkołach językowych wykracza niestety poza ramy budżetowe większości firm.

W takim przypadku przekazanie dostępu do nauki na platformie e-learningowej idealnie wpisuje się w filozofię outplacementu. Umożliwia rozwój wymaganych przez pracodawców kompetencji językowych, które są jednym z najważniejszych czynników decydujących o zatrudnieniu, jednocześnie nie nadwyrężając zanadto budżetu firmy. 

Stały kontakt z językiem jest najważniejszy, a przerwy w nauce są dewastujące dla już osiągniętych postępów. Kursy językowe są jednym z najbardziej popularnych benefitów pracowniczych, więc utrata pracy często oznacza brak kontaktu z językiem i regres w nauce. Ponadto w przypadku ponownego zatrudnienia zwalnianych grupowo pracowników, pracodawca znów będzie musiał ponosić koszt szkolenia, za które już raz zapłacił. 

Dając dostęp do kursów językowych na platformie e-learningowej firmy wzmocnią wizerunek odpowiedzialnego pracodawcy, dla którego pracowniki jest ważną częścią organizacji. Pomoże to też zwalnianym pracownikom w opanowaniu nowych umiejętności językowych, które zwiększą ich konkurencyjność na rynku pracy. Jednocześnie dzięki niskiej cenie e-learningu firma będzie mogła obniżyć koszty pakietu odprawowego.

Łukasz Sennik etutor

Pobierz e-book podsumowujący akcję HRwspiera

Oprócz kilkunastu webinarów, które edukowały branżę HR na temat Outplacementu, stworzyliśmy także e-book. Zebraliśmy w nim kompleksowy zestaw porad i rozwiązań, przygotowany przez ekspertów. To „pigułka” informacyjna, która pozwoli na przygotowanie realnie wspierającego programu Outplacementu.

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.

Zapytaj o demo