HRlink Blog

Zmieniają świat na lepsze – za nami II konferencja People Innovation

People Innovation Zwycięzcy

II konferencja People Innovation była pełna inspiracji. Finaliści przedstawili swoje projekty, a konkursowe jury wyłoniło zwycięzców. Główną nagrodę otrzymała firma Tradedoubler Polska za projekt „Smart Working Policy”

People Innovation to nie kolejna konferencja z prelekcjami. To przestrzeń i ekosystem działań, dzięki którym szansę na pokazanie się mają autentyczni innowatorzy w obszarze uwalniania potencjału pracowników w polskich firmach, organizacjach pozarządowych czy administracji.

Szansa na wzajemne inspirowanie się firm

Konferencja, którą poprowadzili Anna Władyczuk i Artur Dzięgielewski była okazją do poznania 10 finałowych projektów. Przedstawiciele wyróżnionych organizacji opowiedzieli o różnorodnych inicjatywach, które zmieniają ich miejsca pracy na lepsze. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli szansę nauczyć się przygotowywać Churros con chocolate dzięki Adrianowi Stojewskiemu, ale również odsłuchać pięciu prelekcji, których autorami byli:

  • Joanna Malinowska-Parzydło (HR Influencers) – „Innowacje 4.0 – o innowacjach mających #DobryWpływ”
  • Alina Smolarek (Enel-med.) – „Era personalizacji i dopasowania opieki medycznej w odpowiedzi na potrzeby pracowników”
  • Agata Pelc (Wellbeing Institute) – „Wellbeing – standaryzacja czy innowacja?”,
  • Iwona Golonko (Personel Power ON) – „W ciężkich czasach trzeba szczególnie zająć się motywacją – swoją i swojego zespołu”,
  • Grzegorz Turniak (Grupa YAK) – „Innowacyjne podejście do #EmployeeAdvocacy”.  

Ludzie na pierwszym miejscu

Konkurencja była bardzo wyrównana i wszystkie projekty inspirowały do dalszych działań i ulepszania swoich organizacji. Ogłoszenie wyników było niezwykle emocjonujące, w gronie 3 najlepszych projektów II edycji People Innovation znalazły się:

  • III miejsce – Antal Polska z projektem „IT MUM”

„IT MUM” to projekt wychodzący na przeciw obawom kobiet przed powrotem do pracy po ciąży. Jego warunki są dopasowane do potrzeb młodych mam. Program oferuje m.in. elastyczne godziny i pracę zdalną. Dzięki IT Mum Academy młode mamy zyskały okazję do przebranżowienia się na profesjonalne Headhunterki branży IT. Co najważniejsze, mają one możliwość łączenia obowiązków zawodowych z opieką nad dzieckiem.

  • II miejsce – Auchan Retail Polska z projektem „Integracja 2.0 czyli onboarding nastawiony na pracownika”

„Integracja 2.0, czyli onboarding skierowany na człowieka” to projekt, którego celem jest ustandaryzowanie procesu onboardingu, tak aby niezależnie od stanowiska czy miejsca zatrudnienia każdy pracownik poczuł się częścią zespołu. Wszystkie działania mają zniwelować stres i obawy, jakie towarzyszą pracownikom w pierwszych dniach pracy. Auchan Retail Polska zbudował proces Integracji 2.0 składający się z 3 etapów: rekrutacji, pre-onboardingu i onboardingu.

  • I miejsce – Tradedoubler Polska z projektem „Smart Working Policy”

„Smart Working Policy” to projekt złożonej transformacji, w której kluczowym elementem jest dobrostan całego zespołu. Firma ustaliła, że najważniejszym benefitem, który wpływa na dobrostan pracowników jest czas. Dlatego Tradedoubler Polska zdecydował się na taką transformację organizacji, aby efektywnie wdrożyć m.in.: 6-godzinny dzień pracy, zwiększony wymiar urlopu wypoczynkowego czy elastyczny czas pracy.

Do II edycji People Innovation zostało zgłoszonych 90 projektów. Cały dochód z konferencji zostanie przekazany na cel Fundacji TVN Nie Jesteś Sam – Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom!

HRlink był jednym z partnerów wydarzenia.

Zapisz się na newsletter HRlink

i otrzymaj dostęp do raportu

„Digital HR”

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.