HRlink Blog

Jak rekrutować skutecznie?

skuteczna rekurtacja z raportami HRlink i Goldenline oraz systemem ATS

Skuteczna rekrutacja, czyli jaka? Trendy HR wciąż ewoluują, a zadaniem rekrutera jest nadążanie za zmieniającymi się procesami naboru kandydatów i dbanie o skuteczność prowadzonych działań. Sprawdź, jak nowoczesne technologie mogą usprawnić rekrutacje w Twojej firmie

Jak przeprowadzić skuteczny proces rekrutacyjny?

Efektywne pozyskiwanie dobrych pracowników to cel każdego HR-owca. Jak przeprowadzić skuteczny proces rekrutacyjny? Zgodnie z raportem „Idealna Rekrutacja” HRlink i Goldenline oraz przewidywaniami ekspertów z branży HR na skuteczność rekrutacji wpływa wiele czynników. Usprawnienia technologiczne znacznie ułatwiają poszukiwanie kandydatów do pracy.

Obecnie coraz trudniej znaleźć dopasowanego kandydata, a konkurencyjnych ofert pracy jest coraz więcej. Jak efektywniej pozyskiwać pracowników do danej organizacji? Partnerska rekrutacja z wykorzystaniem technologii odpowiadających za optymalizację całego procesu to klucz do sukcesu.

Skuteczna rekrutacja, czyli…

Jak rekrutować skutecznie? W efektywnej rekrutacji ważne są:

  • Przygotowanie atrakcyjnego i dopasowanego do odbiorcy ogłoszenia o pracę
  • Partnerskie podejście w procesie rekrutacyjnym
  • Aktywne wyszukiwanie kandydatów
  • Optymalizacja procesów rekrutacyjnych, np. dzięki systemowi ATS
  • Polecenia pracownicze, które pomogą nam dotrzeć do dopasowanych kandydatów szybciej
  • Mierzenie efektywności rekrutacji

W każdym z tym aspektów warto skorzystać z dóbr technologii, która pozwoli ułatwić cały proces i skupić się nad wyborem właściwego kandydata na dane stanowisko.

Siła poleceń pracowniczych

W wyniku pandemii koronawirusa wielu kandydatów do pracy chce mieć pewność, co do potencjalnego pracodawcy i zasięga opinii na temat danego przedsiębiorstwa. Kto lepiej niż osoby aktualnie pracujące w firmie zaspokoi ciekawość kandydata? Stabilność finansowa, jasne warunki zatrudnienia i poczucie bezpieczeństwa są w tym momencie kluczowe dla potencjalnych pracowników. W tym celu, planując procesy rekrutacyjne, warto postawić na polecenia pracownicze:

Pomimo wielu zmian, które przyniosła ze sobą nowa rzeczywistość, to właśnie program poleceń okazał się najefektywniejszym źródłem kandydatów (…). Przede wszystkim chcemy angażować managerów już nie tylko w rekrutację na konkretne stanowiska, a w całe kampanie wizerunkowo-rekrutacyjne – mówi Marta Partycka, ekspert ds. rekrutacji i doświadczeń kandydata w Nationale-Nederlanden.

Właściwy kandydat na właściwym stanowisku

Branża HR stale ewouluje, a nadchodzące trendy pokazują szereg zmian w procesach rekrutacyjnych. Partnerstwo na linii rekruter- kandydat do pracy, sprawna rekrutacja z systemem ATS czy atrakcyjne pod względem wizualnym i merytorycznym ogłoszenia o prace to istny must-have rekrutacji w dzisiejszych czasach. Oprócz tego, chcąc znaleźć właściwą osobę na właściwe stanowisko, warto postawić na search pracowników.

Aktywne pozyskiwanie kandydatów do pracy

Nie czekaj, aż kandydat zapuka do twoich rekrutacyjnych drzwi i sam znajdź osobę z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Jak to zrobić? Dzięki wyszukiwarce kandydatów Goldenline jesteś w stanie znaleźć potencjalnego pracownika spośród 3 000 000 użytkowników serwisu. Profile społecznościowe są w dzisiejszych czasach wizytówką kandydatów, dzięki czemu rekruterzy zyskują dodatkową bazę do poszukiwań idealnego kandydata do pracy na danym stanowisku.

Szybciej i wygodniej z ATS

Proces rekrutacyjny bywa czasochłonny. Jak przyspieszyć szukanie dopasowanego kandydata i szybciej przeprowadzić skuteczną rekrutację? W tym celu warto skorzystać z systemu ATS, który usprawni cały proces i ułatwi pracę rekruterom. Mierzenie skuteczności przeprowadzonej rekrutacji i wyciąganie wniosków pomaga lepiej przygotować kolejne procesy.

Niestety analiza bardzo często zabiera sporo cennego czasu specjalistom ds. HR. Rekruterzy oprócz znalezienia odpowiedniego kandydata do pracy, muszą skupić się na wdrożeniu go do organizacji i zaplanowaniu onboardingu. Z pomocą przychodzi HRlink, który pozwala m.in. na:

  • multiposting ofert pracy w kilku miejscach
  • technologiczne wdrożenie programu poleceń pracowniczych
  • generowanie raportów HR-owych
  • a także prowadzenie procesu onboardingu w jednym ekosystemie.

Szukasz rekrutacyjnych inspiracji? Pobierz raport Human Relations Trends 2025

Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.

Zapytaj o demo