HRlink Blog

Multiposting ogłoszeń rekrutacyjnych

Multiposting ogłoszeń rekrutacyjnych

Ręczne dodawanie ogłoszeń o pracę jest zmorą wielu rekruterów. Tworząc multiposting ogłoszeń rekrutacyjnych pomyślano, o tym; że ręczne dodawanie ogłoszeń może zepsuć nastrój nawet najbardziej optymistycznie nastawionej do świata osobie. Zdarza się tak szczególnie wtedy, gdy okazuje się, że oferta pracy musi zostać błyskawicznie opublikowana. Na szczęście zarządzanie rekrutacją można sobie znacznie ułatwić, nie tracąc przy tym dobrego humoru.

Żyjemy w wielkim pośpiechu i nieustannie szukamy rozwiązań, które zwiększą efektywność wykonywanej przez nas pracy. Każdy rekruter doskonale wie, że czas ma wielkie znaczenie – w publikowaniu ogłoszeń o pracę liczy się każda sekunda. Nikt nie chce czekać w nieskończoność na akceptację ofert – rekrutacja musi ruszyć natychmiast.

Pracownik potrzebny na wczoraj

Jest sobota, 9.00 rano, wstaję z uśmiechem na twarzy, parzę kawę i nagle myśl: „o matko, przecież nie opublikowałam ogłoszenia na handlowca, a szef działu zgłaszał pilną potrzebę dodatkowej osoby do zespołu!”. Szybko analizuję, jak mogę to nadrobić… i tu pojawia się przeszkoda, jaką jest akceptacja ogłoszeń/generowanie linków przez pracowników danych portali ogłoszeniowych.

Niekiedy akceptacja zgłoszonych do publikacji ofert wymaga czasu i nie jest możliwa do realizacji o każdej porze, w święta itp.

Jak wiemy, szefowie działów chcieliby nowych pracowników na wczoraj. Często potrzeba kadrowa powstaje wskutek niespodziewanego odejścia poprzedniej osoby bądź innego nieoczekiwanego zdarzenia. W takim przypadku koniecznie potrzebna jest nowoczesna pomoc dla rekrutera.

Czy istnieje możliwość publikowania ofert z każdego miejsca i o dowolnym czasie, aby pojawiły się w wyszukiwarce w chwilę po tym, jak je stworzymy?
Odpowiedź ucieszy każdego rekrutera – TAK!

Multiposting – remedium na bolączki rekrutera

Multiposting to, krótko mówiąc, automatyczna publikacja ofert pracy w wielu źródłach jednocześnie. Jest to możliwe dzięki technologicznej integracji systemu ATS z portalami rekrutacyjnymi.

Osoba uruchamiająca nowy projekt nie musi przygotowywać ogłoszenia na każdym portalu osobno. Wystarczy, że stworzy jedno ogłoszenie, wybierze interesujące ją portale, a system sam dostosuje do nich ogłoszenie oraz umieści je na nich bez dodatkowego udziału czynnika ludzkiego.

Automatyczna publikacja ogłoszeń rekrutacyjnych to szybki i wygodny sposób, który znacznie ułatwia rekruterom wykonywanie służbowych obowiązków.

Obecny rynek pracy wymaga od rekruterów poszukiwania coraz to nowych źródeł pozyskiwania kandydatów.

Wykorzystując multiposting ogłoszeń rekrutacyjnych, mamy możliwość korzystania z dowolnej liczby źródeł jednocześnie. Oszczędzamy aż do 90% czasu poświęcanego na przygotowywanie publikacji.

Ponadto ATS to nowoczesny i intuicyjny system wspierający rekrutację zapewniający również możliwość tworzenia szablonów.

Warto wspomnieć, że nie każdy system ATS posiada opcję multipostingu. Na tym tle wyróżnia się nowoczesne narzędzie od HRlink.pl, które jest zintegrowane z portalami zewnętrznymi. Dzięki temu rekruter ma do wykorzystania w pełni automatyczny multiposting i może publikować ogłoszenia jednym kliknięciem, w wielu miejscach.

Marzenia rekruterów też się spełniają

W systemie ATS od HRlink.pl:

  1. Mamy możliwość wyboru szaty graficznej oraz pełnej kategoryzacji ogłoszenia, a nawet przygotowania szablonu kategoryzacji ogłoszeń dla poszczególnych portali. Co więcej, automatyczna publikacja pozwala efektywnie planować działania rekrutacyjne. To rekruter decyduje czy oferta ma zostać opublikowana od razu, czy wyznaczonego dnia o konkretnej godzinie. Rekrutacja w takiej formie przebiega znacznie sprawniej.
  2. Każda oferta, przygotowana w systemie HRlink.pl jest opatrzona linkiem do formularza aplikacyjnego, umieszczanego automatycznie w wyznaczonym do tego miejscu w danym portalu. Przyspiesza to i ułatwia kandydatom proces aplikowaniaRekruterzy zyskują pewność, że pozyskają od potencjalnych pracowników wszystkie potrzebne im informacje oraz zgody na przetwarzanie danych – niezbędne do poprawnego procesowania kandydatów podczas rekrutacji, zwłaszcza w kontekście przepisów RODO.
  3. Wszystkie aplikacje, pozyskane z tych ogłoszeń trafią do jednego miejsca – narzędzia ATS – skąd można nimi wygodnie zarządzać. Tak właśnie wygląda sprawna rekrutacja w nowoczesnym wydaniu.

Jeżeli masz dość przepisywania ogłoszeń w każdym źródle, z którego korzystasz. Ręcznego przebierania setek CV na skrzynkach mailowych albo panelach w każdym portalu osobno. Polecamy sprawdzić możliwości systemu ATS w rekrutacji, który posiada rozbudowany moduł automatycznego multipostingu.

Szybko przekonasz się, jak efektywnie może przebiegać rekrutacja online, a swoją poranną kawę dopijesz bez pośpiechu i obaw.

Chcesz dowiedzieć się, jak system HRlink pozwala wygodnie publikować ogłoszenia w wielu źródłach jednoczesnie?

Zostaw swój kontakt — oddzwonimy do Ciebie!

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.