HRlink Blog

Baza CV. Dane kandydatów w jednym miejscu

Baza CV. Dane kandydatów w jednym miejscu

Najcenniejszym źródłem kandydatów dla każdego rekrutera jest jego własna, budowana przez lata, baza kontaktów. A gdzie lepiej zacząć poszukiwania potencjalnego pracownika, jeżeli nie pośród sprawdzonej grupy osób?

Zbieranie wszelkich informacji o naszych kontaktach i przeszukiwanie ich bywa niezmiernie uciążliwe. Szczególnie gdy dane mamy w kilku, niezależnych od siebie miejscach:

  • Numery telefonów zapisane w smartfonie lub w notesie. 
  • CV skatalogowane w folderach na komputerze.
  • W segregatorach z doczepionymi notatkami na kolorowych karteczkach.
  • Historia kontaktów, rozbita między skrzynką mailową a SMS-ami zapisanymi w naszym telefonie (ile nie straciliśmy ich, wymieniając telefon w ciągu naszej kariery).

Odnalezienie idealnego kandydata i wszystkich jego danych, gdy mamy tak wiele miejsc do poszukiwań, graniczy z cudem.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

baza-kandydatow-do-pracy

Z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie — HRlink.pl pozwala rekruterom agregować komplet informacji o wszystkich kontaktach w jednej, spójnej bazie kandydatów.

Każda osoba, która weźmie udział w naszych procesach rekrutacyjnych, zostanie z nami w systemie wraz z wszystkimi informacjami o niej, które udało nam się zgromadzić.

  1. W obrębie jednego profilu znajdziemy wszystkie pliki kandydata – CV, listy motywacyjne, portfolio, potwierdzenie dodatkowych uprawnień.
  2. Notatki przypomną nam o naszych własnych wrażeniach ze spotkania i dodatkowych kompetencjach, którymi kandydat pochwalił się w trakcie procesu.
  3. Sprawdzimy, jak daną osobę zaopiniowali inni pracownicy naszej firmy.
  4. Wygodnie prześledzimy całą historię kontaktów mailowych i SMS-owych.
  5. Jeżeli kandydat wielokrotnie zgłaszał się na różne stanowiska, bez większego wysiłku sprawdzimy w jego historii aplikowania, w jakich projektach brał udział i z jakiego powodu jeszcze nie podjęliśmy z nim współpracy.

Jak się w tym odnaleźć?

OK, zebraliśmy już wszystkie informacje w jednym miejscu. Jak teraz w setkach czy tysiącach profili znaleźć tego jednego, idealnego kandydata?

Zaawansowana wyszukiwarka pomoże nam z całego zbioru wy filtrować tych kandydatów, którzy spełniają nasze wymogi. HRlink ma wbudowaną wygodną wyszukiwarkę, która pozwala nam filtrować naszą bazę po szeregu kluczowych informacji.

Mamy możliwość przeszukiwania bazy, według wszystkich informacji zawartych w profilach kandydatów. Od imienia i nazwiska, przez takie dane jak miasto pochodzenia, aż po oczekiwania finansowe.

Co więcej, narzędzie umożliwia kontekstowe przeszukiwanie zawartości plików CV i notatek, z wykorzystaniem podstawowych zasad boolean search.

Jeżeli wcześniej oznaczyliśmy profile etykietami, na przykład określając kluczowe kompetencje kandydatów, również możemy je uwzględnić w wynikach wyszukiwania. Dodajmy do tego odpowiedzi na wybrane pytania selekcyjne z formularzy aplikacyjnych i właśnie zbudowaliśmy kryteria wyszukiwania dla naszego idealnego kandydata.

Nowa rekrutacja – znani kandydaci

Z listy uzyskanych wyników wystarczy wybrać najbardziej interesujących kandydatów i skopiować ich do nowo otwartego projektu rekrutacyjnego. Pamiętajmy, że w nowych projektach możemy wykorzystać jedynie tych kandydatów, którzy wcześniej wyrazili zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach. Spokojnie, HRlink sprawdzi za Ciebie, który kandydat może zostać skopiowany do nowego projektu dzięki modułowi zarządzania klauzulami.

Dobrze zbudowany system ATS, zawierający elektroniczną bazę kandydatów i możliwość ich elastycznego wyszukiwania to sprzymierzeniec każdego, kto w pracy zajmuje się rekrutacją.

To znakomity przykład wykorzystania nowoczesnych technologii tak, by zwiększyć efektywność swojej pracy i pozbyć się zbędnych, uciążliwych czynności.

Chcesz dowiedzieć się, jak system HRlink buduje za Ciebie elektroniczną bazę kandydatów i umożliwia elastyczne wyszukiwanie?

Zostaw swój kontakt — skontaktujemy się z Tobą!

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.