HRlink Blog

Przejmujemy Goldenline. Tworzymy kompleksową platformę HR Tech  

HRlink Goldenline

Od dawna wiedzieliśmy, że kolor zielony i żółty bardzo dobrze ze sobą współgrają. Zielony oznacza wzrost, odrodzenie. Żółty kojarzy się z dobrymi wspomnieniami. To idealne połączenie, które dobrze wróży na przyszłość.  Mamy nadzieję, że ta symbolika będzie nas motywowała i towarzyszyła nam w pracy nad synergią biznesową i integracją produktową obu spółek – HRlink i Goldenline.   

Goldenline to miliony profili kandydatów 

Goldenline.pl to platforma rozwoju zawodowego z ponad 15-letnią historią, bardzo znanym brandem i z około 2,9 mln profilami kandydatów.

Co miesiąc Goldenline odwiedza około 1,5 mln unikalnych użytkowników internetu, a współoglądalność z innymi serwisami rekrutacyjnymi wynosi tylko około 30%.

W drugiej połowie 2019 r. na platformie Goldenline wdrożono algorytmy machine learning. Dzięki uczeniu maszynowemu serwis podwoił liczbę aplikacji kandydatów, pochodzących z maili z ofertami pracy, wysyłanych do bazy kandydatów oraz rozpoczął prace nad modernizacją kluczowej funkcjonalności, jaką jest wyszukiwarka kandydatów. Zeszłoroczne wdrożenie było początkiem prac nad podniesieniem jakości dopasowania ofert pracy do kandydatów.

Decyzja o przejęciu Goldenline wpisuje się długoterminową strategię rozwoju HRlink. Jednym z naszych celów jest zbudowanie kompleksowej platformy HRTech, oferowanej w subskrypcyjnym modelu Software as a Service.

Komplementarne rozwiązanie rekrutacyjne i wspólna oferta  HRlink i Goldenline

HRlink oferuje swoim użytkownikom takie funkcjonalności jak: automatyczne publikowanie ogłoszeń rekrutacyjnych (jednocześnie na kilkudziesięciu serwisach ogłoszeniowych), obsługę poleceń pracowniczych, zarządzanie projektami rekrutacyjnymi i bazą kandydatów oraz onboarding online zatrudnianych pracowników.

Natomiast użytkownicy serwisu rozwoju zawodowego Goldenline.pl mogą skorzystać z m.in. narzędzi umożliwiających dotarcie do kandydatów i komunikację z nimi, w szczególności poprzez wyszukiwarkę kandydatów czy ogłoszenia rekrutacyjne.

Integracja obu platform pozwoli na stworzenie komplementarnego rozwiązania i zaoferowanie klientom wsparcia na każdym etapie procesu rekrutacyjnego – od pozyskania aplikacji kandydatów, poprzez selekcję najlepszych zgłoszeń, aż do wdrożenia nowych pracowników do pracy w organizacji.

Po zakończeniu procesu połączenia spółek klienci zyskają dostęp – z poziomu aplikacji HRlink.pl – do obszernej bazy profili z serwisu Goldenline.pl (ok. 2,9 mln profili) i mechanizmów umożliwiających sprawne dopasowanie zgłoszeń kandydatów do ofert pracodawców. Użytkownicy zintegrowanych platform będą mieli również możliwość skorzystania z rozwiązań wspierających budowanie marki pracodawcy – a wszystko to w ramach wspólnej oferty i na atrakcyjnych warunkach.

Co dalej z integracją?  

Proces łączenia obu platform, który rozpoczęło podpisanie porozumienia pomiędzy spółkami w połowie września br., potrwa kilka miesięcy. Po jego zakończeniu Goldenline zostanie włączony w struktury HRlink.

Wiemy, jak duże oczekiwania są wobec przyszłości Goldenline. Widzimy, jak wiele osób nam kibicuje i trzyma kciuki za przyszłość serwisu (mamy nadzieję, że jesteś jedną z nich).   

Do największych wartości serwisu Goldenline, poza bardzo znanym brandem i dużą bazą klientów, należą oczywiście użytkownicy. Dlatego jednym z naszych priorytetów w trwającym właśnie procesie integracji HRlink i Goldenline jest ich zaangażowanie do regularnego odwiedzania serwisu i aktualizacji profili kandydatów, a także pozyskanie nowych użytkowników. Mamy już pomysły, jak to zrobić i ambitne cele w tym zakresie.

W najbliższej przyszłości planujemy:  

  • Połączenie Działów Sprzedaży i Obsługi Klienta, w celu zapewnia wsparcia Klientom Goldenline oraz obsługi przy korzystaniu z naszych usług. 
  • Zapewnienie wartości oraz zaangażowanie użytkowników, bo wiemy, że społeczność Goldenline to siła napędowa tego serwisu.
  • Rozwój i unowocześnienie wyszukiwarki kandydatów oraz mechanizmów dopasowujących i łączących kandydatów (użytkowników Goldenline) z pracodawcami.  
  • Modernizację i odświeżenie profilu kandydata.  
  • Rozwój mechanizmów machine learing, platformy Goldenline.pl oraz ich wykorzystanie po stronie aplikacji ATS HRlink.pl.  
  • Zapewnienie Klientom jednego kompleksowego rozwiązania rekrutacyjnego oraz wspólnej oferty. 

Synergia biznesowa i integracja produktów pozwolą na zaproponowanie klientom obu spółek unikalnej oferty w skali kraju i wszechstronnego wsparcia pracodawców w procesie rekrutacji – będzie to jedno z niewielu tak kompleksowych rozwiązań na rynku.

Trzymajcie kciuki za zespół HRlink i Goldenline – to nas motywuje  

Wiemy, jakie czeka nas wyzwanie. Wciąż we wspomnieniach mamy świetność Goldenline, sami jesteśmy członkami tej społeczności. Dajcie nam nieco czasu, na realizację naszych planów. Trzymajcie kciuki, bo nic nas tak nie motywuje, jak poczucie wsparcia i oczekiwania.

Zapytaj o indywidualną ofertę Goldenline + HRlink:


Poznaj również nową wyszukiwarkę kandydatów Goldenline!

Od 2019 roku wprowadzane są w Goldenline zmiany funkcjonalne i wizualne. Dotyczą one najbardziej popularnych części serwisu. Jedną z nich jest wyszukiwarka kandydatów. Stanowi kluczowe narzędzie dla rekruterów, które pozwala znaleźć potencjalnych pracowników w bazie ponad 2,8 mln kandydatów. Teraz jest jej nowa odsłona!

wyszukiwarka_kandydatow_goldenline
Obraz zawierający osoba, mężczyzna, znak, trzymający

Opis wygenerowany automatycznie

Arkadiusz Kuchto, 

prezes spółki HRlink, a od 16.09.2020 również prezes spółki Goldenline.  

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.