HRlink Blog

Na co zwrócić uwagę wybierając ATS?

system ATS jak wybrać najlepszy?

System ATS to niewątpliwie duża pomoc dla każdego rekrutera. Dostępne funkcjonalności i zasady działania mogą przyspieszyć i usprawnić dany proces rekrutacyjny. Jak wybrać odpowiedni system do rekrutacji? Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając system ATS i skorzystaj z najlepszej opcji na rynku

System ATS, czyli Twój partner w rekrutacji

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy, duże oczekiwania kandydatów względem zatrudnienia i spora konkurencja względem oferowanych warunków pracy sprawiają, że przed branżą HR pojawia się wiele nowych wyzwań. Nieocenioną pomocą rekruterów w znalezieniu idealnych kandydatów do pracy jest Applicant Tracking System. Narzędzie usprawniające procesy rekrutacyjne to must have firm, dla których zatrudnienie odpowiednich pracowników to priorytet.

Na co zwrócić uwagę wybierając system ATS? Rynek oferuje różne produkty. Jak spośród nich wybrać ten najlepszy? Warto wziąć pod uwagę oferowane funkcjonalności, które zagwarantują usprawnienie całego procesu rekrutacyjnego i przyniosą szereg korzyści nie tylko dla działu HR, ale całej organizacji.

Co powinien posiadać niezawodny system ATS?

Przed wyborem odpowiedniego systemu ATS dla swojej firmy należy skupić się nad realizowanymi procesami rekrutacyjnymi. Warto krytycznie spojrzeć na prowadzone w przeszłości rekrutacje i zastanowić się, jak usprawnić cały proces, aby uniknąć tych samych błędów. W tym celu można skonsultować się nie tylko z HR-owcami, ale również managerami i liderami, którzy brali udział w rekrutacji danego kandydata do swojego zespołu. Zdefiniowanie potrzeb technologicznych, które mogłyby usprawnić procesy rekrutacyjne w danej organizacji, znacząco ułatwi wybór odpowiedniego systemu ATS.

Chcesz być na bieżąco z trendami z branży HR? Zobacz: 10 HR-owych inspiracji do rozwoju i skorzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy

Najważniejsze funkcjonalności systemu ATS:

Multiposting ogłoszeń

Jedno ogłoszenie w wielu źródłach? Z dobrym systemem ATS to możliwe. Multiposting ofert pracy pozwala na automatyczne publikowanie ogłoszeń w różnych miejscach, dzięki integracji systemu z wieloma portalami ogłoszeniowymi. To zapewnia lepsze dotarcie do potencjalnych kandydatów i przyspieszenie rekrutacji. System ATS od HRlink umożliwia proste tworzenie ogłoszeń i formularzy rekrutacyjnych, które można zapisywać jako szablony i w każdej chwili edytować.

Baza kandydatów do pracy

Tworzenie, utrzymywanie i aktualizowanie bazy kandydatów to jedna z najważniejszych funkcji systemu rekrutacyjnego. Uporządkowana baza kandydatów ułatwia pracę rekruterów i przyspiesza prowadzone procesy.

Ochrona danych osobowych

Prowadzenie rekrutacji zgodnie z RODO i ochrona danych osobowych kandydatów to niezbędny element dobrego systemu ATS. Dzięki narzędziu od HRlink można zbierać niezbędne zgody od kandydatów. Jednocześnie rekruter może sprawdzić, kto z nich wyraził zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach. Ponadto automatyczna anonimizacja danych i mailowa aktualizacja zgód pozwala na tworzenie wiarygodnych raportów.

Moduł poleceń pracowniczych

Jak dotrzeć do idealnego kandydata? Pomoże w tym moduł poleceń pracowniczych oferowany przez odpowiedni system ATS. Monitoring efektów poleceń i szybka dystrybucja ogłoszeń o pracę wśród pracowników to jeden z najefektywniejszych sposobów na pozyskiwanie dopasowanych kandydatów do zatrudnienia.

Generowanie raportów

Jak mierzyć skuteczność prowadzonych rekrutacji? Z dobrym system ATS otrzymasz różnego rodzaju raporty, dzięki którym sprawdzisz efektywność procesów i wyciągniesz wnioski. Ilość aplikacji z poszczególnych źródeł, liczba ogłoszeń opublikowanych w danym czasie, efektywność wybranych źródeł czy liczba kandydatów biorących udział w poszczególnych etapach to tylko niektóre z wielu opcji oferowanych przez HRlink.

Wsparcie we wdrożeniu pracownika

Onboarding pracownika to niezwykle ważny element pracy HR-owców. Wsparcie na wszystkich etapach wdrożenia nowego pracownika i zebranie w jednym miejscu niezbędnych informacji i zadań, które czekają na niego w pierwszych tygodniach pracy. Właśnie to oferuje dobry system ATS, dzięki któremu wdrożenie nowych pracowników będzie nie tylko wygodniejsze, ale również przyjemne dla obu stron 😊

Efektywna rekrutacja z systemem ATS

Odpowiedni system ATS nie tylko usprawni rekrutacje, ale również zwiększy jej efektywność i wesprze działy HR w codziennej pracy. Poszukiwanie idealnych kandydatów do pracy to cel każdego rekrutera. Jak go osiągnąć? Wykorzystując odpowiednie narzędzie, oferujące szereg przydatnych funkcjonalności można:

  • zaoszczędzić czas rekruterom
  • podnieść skuteczność rekrutacji
  • znaleźć dopasowanych kandydatów
  • ułatwić aplikowanie
  • dotrzeć do odpowiednich odbiorców
  • skrócić czas rekrutacji

i co najważniejsze… sukcesywnie zatrudniać idealnych kandydatów na właściwe stanowiska.

ATS baza kandydatów Candidate Experience e-book employee experience employer branding feedback goldenline HR hr business partner hrlink hrwspiera informacja zwrotna kandydat kariera konferencja konferencja hr konkurs konkurs hr marka pracodawcy marketing multiposting ogłoszenie o pracę onboarding outplacement people innovation polecenia pracownicze poradnik hr praca raport raport hr rekrutacja rekrutacja online rekrutacja zdalna rekruter rekruterka skuteczna rekrutacja sourcing system ATS system do rekrutacji system rekrutacyjny trendy hr webinar webinar hr wydarzenia

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.