HRlink Blog

Pracodawco, daj się poznać kandydatom

profil pracodawcy

Dobra firma przyciąga dobrych pracowników. Kandydaci chcą pracować tam, gdzie atmosfera i warunki rozwoju są sprzyjające. Jak ich o tym informować? Warto zadbać o profil pracodawcy w internecie i zaprezentować swoją organizację z jak najlepszej strony

Kandydaci do pracy szukają informacji o danej firmie głównie w internecie. To, co tam znajdą, wpływa na ich decyzję odnośnie aplikowania na daną ofertę pracy. Jak przekonać do siebie potencjalnych kandydatów do zatrudnienia? Regularnie prowadzony profil pracodawcy w Social Mediach to skuteczna wizytówka organizacji.

Kandydaci szukają dobrych pracodawców

O dobrego pracownika coraz trudniej, dlatego warto podejmować szereg działań, których celem jest przekonanie do danej organizacji potencjalnych kandydatów do zatrudnienia. W dzisiejszych czasach każdy lubi wiedzieć, na czym stoi. Przed podjęciem decyzji o aplikowaniu lub rozpoczęciu współpracy z daną firmą, kandydaci szczegółowo prześwietlają daną organizację, wykorzystując w tym celu głównie internet.

Opinie pracowników na temat firmy, Candidate Experience, prowadzone działania EB czy wyznawane przez organizację wartości – to wszystko wpływa na decyzję potencjalnego kandydata o dołączeniu do procesu rekrutacyjnego. Nowoczesne firmy dobrze wiedzą, że bez regularnej aktywności w Social Mediach coraz trudniej pozyskiwać przyszłych pracowników.

Profil pracodawcy źródłem wiedzy o organizacji

Jak zaprezentować się kandydatom z najlepszej strony? Z pomocą przychodzą profile pracodawców od Goldenline. Ważne aspekty dotyczące codziennego funkcjonowania organizacji, opinie pracowników, przebieg procesu rekrutacyjnego, dostępne benefity czy organizowane działania employer brandingowe – to tylko niektóre z wielu aspektów, którymi można pochwalić się na koncie firmowym na Goldenline.

Jak prowadzić skuteczny profil pracodawcy?

Jak opisać firmę, by była pierwszym wyborem kandydatów? Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Ludzie cenią sobie różne aspekty, dla jednych kluczowa będzie wysokość wynagrodzenia, dla innych możliwości rozwoju czy atmosfera panująca w zespole. Bez względu na indywidualne oczekiwania kandydatów najważniejszym czynnikiem gwarantującym skuteczność prowadzonego profilu pracodawcy jest autentyczność.

Autentyczność pracodawcy w Social Mediach

Nawet najpiękniejsze copy, mnóstwo wyszukanych zwrotów, wachlarz obietnic czy oryginalne grafiki nie są w stanie zagwarantować sukcesu, jeżeli za tym wszystkim kryje się fałsz i szereg nieprawdziwych informacji dotyczących danej organizacji.

– Kłamstwo ma krótkie nogi. Pracownicy bardzo szybko zweryfikują i sprostują umieszczone w sieci informacje, do których z pewnością dotrą również kandydaci. W końcu opinie obecnych pracowników są bardzo chętnie czytane przez osoby, które zastanawiają się aplikacją na publikowaną ofertę pracy – podkreśla Alina Michałek, ekspert HR w HRlink i Goldenline.

Na bieżąco z kandydatami

Publikowane na profilu pracodawcy w Social Mediach informacje warto aktualizować. Jeżeli zadbamy o regularne publikacje dotyczące kulis pracy w organizacji i będziemy dzielić się osiąganymi sukcesami czy aktualnościami z życia firmy, to zyskamy na wiarygodności w oczach kandydata.

Kluczowe dla kandydata informacje w jednym miejscu

A gdyby tak wszystkie istotne dla potencjalnych kandydatów informacje zebrać w jednym miejscu? Profil pracodawcy na Goldenline został podzielony na kilka kluczowych segmentów. Dzięki temu osoby zastanawiające się nad aplikacją do danej firmy, mogą łatwo znaleźć najważniejsze informacje o organizacji w jednym miejscu:

  • Główne informacje o firmie
  • Zakładka: „dlaczego u nas”, a w niej kulisy z życia organizacji
  • Szczere opinie pracowników na temat pracy w firmie
  • Przedstawienie obecnych pracowników
  • Szczegółowe objaśnienie dotyczące procesu rekrutacyjnego
  • Aktualne oferty pracy
  • Szczegółowa lokalizacja biura na mapie
  • Sekcja z aktualnościami.

To wszystko umieszczone w przejrzysty sposób, tak, aby szukający informacji o firmie użytkownicy, w prosty sposób mogli poruszać się po profilu danego pracodawcy.

Daj się polubić, czyli jak przekonać do siebie kandydata

Skrupulatne prowadzenie profilu pracodawcy to jedno z ważniejszych działań employer brandingowych. Na decyzję kandydata o aplikowaniu na daną ofertę składa się wiele czynników. Począwszy od dobrze napisanego ogłoszenia rekrutacyjnego, oferowanych warunków zatrudnienia, widełek płacowych po opinie pracowników dotyczące organizacji czy wizerunku firmy w internecie. Dobrze prowadzony profil pracodawcy to dobra online wizytówka firmy, dzięki której możemy w łatwy sposób przekonać potencjalnych kandydatów do wysyłania CV w odpowiedzi na publikowane oferty pracy.

ATS baza kandydatów Candidate Experience e-book employee experience employer branding feedback goldenline HR hr business partner hrlink hrwspiera human resources informacja zwrotna kandydat kariera konferencja konferencja hr konkurs konkurs hr marka pracodawcy marketing multiposting ogłoszenie o pracę onboarding outplacement people innovation polecenia pracownicze praca raport raport hr rekrutacja rekrutacja online rekrutacja zdalna rekruter rekruterka skuteczna rekrutacja sourcing system ATS system rekrutacyjny trendy hr wdrożenie pracownika webinar webinar hr wydarzenia

Zapisz się na newsletter HRlink

i otrzymaj dostęp do e-booka

„Zaangażuj pracowników w rekrutację”

Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Lepszy sposób na rekrutację

Kompleksowy system rekrutacyjny, który zapewnia wsparcie na każdym etapie Twoich rekrutacji.